Dzień: 2022-11-19

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 2022r.

By Proboszcz on 19 listopada 2022 in Listopad2022, Ogłoszenia 2022

Niedziela Zwykła 34c – uroczystość Chrystusa Króla

MSZA ŚW. NA ŻYWO  niedziela od g. 9:00

„Króluj nam Chryste, zawsze  i wszędzie”…

1. 1. W dniu dzisiejszym uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata :
    •  msza św. o 9.00, 10.30 i o 12.00
    • przypada patronalne święto Akcji Katolickiej
    • Po mszy św. o g. 9:00 – wystawienie Najśw. Sakramentu i ofiarowanie parafii Chrystusowi Królowi Wszechświata
    •  o g.12:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
    •  kończymy kolejny rok liturgiczny
    •  przypada patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –  LIST REKTORA. Modlitwą i ofiarą wspieramy to Seminarium.
    •   taca dzisiejsza przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.
  1. Modlimy się o rychłą beatyfikacje sługi Bożego, bp Wilhelma  Pluty
  1. Intencje mszalne – w dni powszednie w tym tygodniu msza od czwartaku g. 17:00.
  2. Modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Bóg zapłać: – za złożone ofiary.
  1. W przyszłą niedzielę – 27.11.2022r
    • poświęcenie wieńców adwentowych , można zrobić samemu lub kupić w diecezjalnej księgarni w Zielonej Górze
    •  rozpoczynamy  czas Adwentu – to  początek  nowego roku liturgicznego
    • będą tradycyjnie rozprowadzane  świec na stół wigilijny – od 3 grudnia.
    • będzie można nabyć opłatki od 3 grudnia
  1. Polecam prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny
  2. Będzie można zabrać ze stoliczka torbę CARITAS, do której włożymy zakupy na święta Bożego Narodzenia dla ubogich. Torbę przynosimy do kościoła.
  3.  Z Kurii Biskupiej do przekazania
  1. ŚWIĘCI TYGODNIA
    1. 11. – wtorek – św. Cecylia – patronka muzyki kościelnej.
    2. Na czwartek zapraszam na mszę św. o g. 17:00 ofiarowaną w intencji   naszych organistów:  pPatrycję, pJanusza, pAdama , śpiewających w scholii, chórku. Po mszy św. Zapraszam do salki na coś słodkiego.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów i wiele miłości w gronie rodziny i przyjaciół.

Ks. Antoni Łatka  Proboszcz

Płoty 20.11.2022r.

========================================

* KOMUNIKAT
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,
W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego rodzaju opinii. Tego typu oskarżenia, wpisują się to w próby podważenia autorytetu św. Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W konsekwencji stanowi to próbę zniszczenia dziedzictwa tego wyjątkowego pontyfikatu.
Medialny atak na św. Jana Pawła II znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu niektórych grup społecznych do jego nauczania, a zwłaszcza na temat wartości ludzkiego życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, wartości małżeństwa i rodziny, moralności życia seksualnego, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, co nie odpowiada współczesnym ideologiom, propagującym wykrzywioną wizję człowieka i hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny.
Uczciwe szukanie prawdy i dawanie o niej świadectwa jest obowiązkiem każdego prawego sumienia. Dlatego też – dnia 14 listopada br. – na Jasnej Górze, zostało przygotowane Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to szerokie opracowanie, które uwzględnia zarówno kontekst historyczny i ówczesny
stan wiedzy, jak również uwarunkowania społeczne, kulturowe i prawne czasów, w których żył i pracował św. Jan Paweł II.
Zachęcam wiernych do lektury tego tekstu, a przez to do refleksji nad pontyfikatem i spuścizną dziejową Papieża Polaka, który jako pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego, zgodnie z posiadaną wiedzą, podjął zdecydowaną walkę z przypadkami krzywdzenia małoletnich, a także wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw.
Ze względu na objętość dokumentu, dostępny jest on na stronach internetowych episkopatu, poszczególnych diecezji, parafii oraz mediów katolickich w całym kraju.
Z pasterskim błogosławieństwem,
Jasna Góra, 14 listopada 2022 roku