Dzień: 2022-11-25

Niedziela Adwentu 1 – 2022

By Proboszcz on 25 listopada 2022 in Bez kategorii, Listopad2022, Ogłoszenia 2022

Marana tha – Przyjdź Panie Jezu…

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2022-2023 pod hasłem: „WIERZĘ  W  KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY” Zasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wielką wartość  mszy św. i komunii św.  na wszystkich  etapach ludzkiego życia zwłaszcza rodzinnego a także moje traktowanie Kościoła.

Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.

2.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam   do brania udziału w Roratach – w środę  o g. 17:00. Przynosimy ze sobą lampiony

1. Intencje mszalne – msza św. W środę, piątek sobota o g. 17.00
  2. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na fundusz  dekoracyjny kościoła. Gdyby ktoś chciał udekorować kościół z własnych funduszy- popieram –  proszę mi to zgłosić, ku temu będzie wiele okazji.
  3. Bóg zapłać za: – złożone ofiary na tacę na Seminarium– 800zł.
  4. Będzie można nabywać świece adwentowe na stół świąteczny – 10zł małe, 20zł duże Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci na wakacjach. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.
  5. 7. Chorych odwiedzę przed świętami – nie w piątek
  6. W sobotę:

– o g. 16:30 – zmiana tajemnic różańcowych

–  nauka przed chrztem o g. 18:00

1. Nie będzie rekolekcji adwentowych; okazja do spowiedzi będzie przez cały Adwent. Dzień spowiedzi przed świętami 17 grudnia sobota przed południem g. 9:00 – 10:00 i po południu g 16:00 – 18:00

10.W przyszłą niedzielę –

• g. 9:00 – poświęcenie opłatków.  Opłatki  i świece będzie można nabywać w kościele. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na pokrycie kosztów wstawionych drzwi i zabudowy konfesjonału

– dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek  na pomoc dla  Kościoła na  Wschodzie – akcja ogólnopolska.

–  choinki do kościoła – jeżeli ktoś chce ofiarować, proszę się zgłosić

1. ŚWIĘCI TYGODNIA
  1. Polecam prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego –
  2. w naszym sklepie Słoneczko będzie można składać dary żywnościowe do kartonu na stół świąteczny do ubogich rodzin.
  3. Będzie można ze stoliczka zabrać Torbę Caritasu dla ubogich, napełnić darami na stół świąteczny i przynieść do kościoła do 15 grudnia br.
  4. AKTUALNOŚCI

– Konferencja Episkopatu Polaki – Informacje Episkopatu | Konferencja Episkopatu Polski

– Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska – https://diecezjazg.pl/

– Caritas Diecezja Zielonogórsko -Gorzowskiej  – https://caritaszg.pl/aktualnosci/