Czternasta Niedziela zwykła 2024 roku

Opublikowano 6 lipca 2024

"W drogę z nami wyrusz Panie, nam nie wolno w miejscu stać..."

- msze św. o g. 9:00, 10:30, 12.00;
    - zbiórka do puszki na Jubileusz X lecia Parafii. Bóg zapłać.
  2. Ku Jasnej Górze zmierzają pielgrzymki. Wspieramy ich swoją modlitwą. Zachęcam do włączenia się w sposób duchowy w pieszą pielgrzymkę ROLNIKÓW, która wyruszyła 2 lipca z Otynia.
  3. Trwają wakacje, urlopy. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Jednocześnie przypominam, by w tym odpoczywaniu nie zapomnieć o Panu Bogu i niedzielnej mszy św.
  4. Pamiętajmy o modlitwie w intencji beatyfikacji sługi Bożego bp Wilhelma Pluty.
  5. Msze św. w tym tygodniu o g. 18:00 w oprócz poniedziałku i wtorku.
  6. Polecam nasza internetową stronę parafialną: www.parafiaploty.pl.
  7. Prosimy o dobrą pogodę dla rolników, prosząc Boga aby szczęśliwie zebrali tegoroczne plony.
  8. Bóg zapłać złożone ofiary, wszelkie wpłaty na konto parafialne.
  9. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej diecezjazg.pl , parafialnej parafiaploty.pl.
  11. Pamiętajmy w miejscach religijny – kościoły – obowiązuje stój godny a nie swobodny. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku.
  12. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa.

KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA RADY PARAFIALNEJ - 1.07.2024 r.

1. Uroczystość 10-lecia powołania naszej parafii przez ks. Biskupa Stefana Regmunta odbędzie się 28 lipca o g. 12:00 – msza św. w kościele parafialnym z udziałem zaproszonych księży. Wszyscy PARAFIANIE są zaproszeni.
  2. Po mszy agape –piknik w formie stołu szwedzkiego na placu przy MOKu – wszyscy są zaproszeni.
  3. Zwracamy się z prośbą do Miłych Parafian o upieczenie ciasta na stół – proszę o zgłoszenie sms lub telefoniczne z podaniem ile blach - do piątku 26 lipca do g. 21:00.
  4. Prosimy osoby, które przyczyniły się do oderwania Płotów od parafii Czerwieńsk, a także do powstania parafii o krótką relację. Prosimy też o zdjęcia z lat 2014 – 2024.

Płoty, dnia 7 lipca 2024 roku