Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Opublikowano 25 listopada 2023

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie.

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie...

- msza św. o 9.00, 10.30 i o 12.00;
    - po mszy o g. 10.30 - spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania obu grup;
    - kończymy kolejny rok liturgiczny;
    - przypada patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Modlitwą i ofiarą wspieramy to Seminarium;
    - profesorowie i klerycy naszego Seminarium spotykają się z wiernymi w parafiach i razem modlą się za Seminarium i o nowe powołania;
    - taca dzisiejsza przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  2. Modlimy się o rychłą beatyfikacje sługi Bożego, bp Wilhelma Pluty.
  3. Intencje mszalne - msze św. od środy g. 17.00.
  4. Modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary: na Parafialny Caritas 775 zł, na sprzątanie kościoła, za wpłaty na konto parafialne.
  6. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują roratne lampiony. Gotowe lampiony lub szablony można kupić w księgarni św. Antoniego w Zielonej Górze.
  7. Zebranie Parafialnego Caritasu – 29 listopada, środa, po mszy wieczornej – g. 17:30.
  8. Na czas adwentu będzie można nabyć wieńce adwentowe na stół świąteczny w dniach 2 i 3 grudnia – komplet: wieniec plus 4 świeczki. Wieńce zostaną poświęcona na mszach 2 i 3 grudnia. Złożone ofiary 40 zł częściowo będę przeznaczone na budujące się hospicjum przy kościele św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze.
  9. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – dla dzieci.
  10. Chorych odwiedzę 1 grudnia od g 8:30 – proszę zgłaszać, będzie to spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia.
  11. W sobotę o g. 16:30 – różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. ADWENT DLA ŻYCIA - 2023 . Celem akcji religijnej jest modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz nawrócenie zwolenników aborcji. Początek 3 grudnia o g. 18:00 – msza św. i modlitwy w kościele św. Jadwigi – konkatedrze – zakończenie 24 grudnia o g. 12:00.
  13. W przyszłą sobotę niedzielę:
    - rozpoczynamy czas Adwentu - to początek nowego roku liturgicznego;
    - poświęcenie opłatków i wieńców adwentowych;
    - rozprowadzenie będą świec na stół wigilijny.

Płoty, dnia 26 listopada 2023 roku