Niedziela Trójcy Świętej 2024 roku

Opublikowano 25 maja 2024
  1. Niedziela Najświętszej Trójcy:
    - wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Jezusa;
    - msze św. o g. 9:00 , 11:00  komunijna - nie ma mszy o g. 12:00;
    - 17:00 – nabożeństwo majowe;
    - 17:30 – msza św.
  2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała msza św. o g. 9.00, 10:00 – udział we mszy św. obowiązkowy. O g. 10:00 – msza św. dziękczynna w 1 rocznicę 1 komunii św. o ile rodzice zamówią mszę św. lub za Parafian. Dzieci o ile mają stroje komunijne i się zmieszczą przychodzą w strojach komunijnych. Spowiedź dzieci klas czwartych – środa g. 17:00. Dzieci przychodzą na Boże Ciało galowo - świątecznie ubrani, w strojach komunijnych. O g.10:00 uroczysta suma a po niej procesja do czterech ołtarzy ulicami: Nową, Rzemieślniczą, Leśną. Ołtarze przygotowują:
    - 1. ul. Nowa - przy posesji p. Paradowskiej – mieszkańcy Sadowej, Malinowej, Truskawkowej, Aroniowej, Jagodowej;
    - 2. ul. Rzemieślnicza przy posesji p. Motykiewicz – róże Żywego Różańca;
    - 3. ul. Rzemieślnicza przy posesji p. Kuźnik – rodzice dzieci 1 komunijnych;
    - 4. przy kościele – mieszkańcy Zagórza.
    Brzózki do ołtarzy polowych zostaną dostarczone w środę wieczorem. Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Mieszkańców Nowej, Rzemieślniczej i Leśnej proszę o udekorowanie okien i trasy procesji. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości. Za udział w procesji BC można uzyskać odpust zupełny Ze sobą zabieramy książeczki. Procesja ma charakter religijny. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i procesji. Proszę o przyniesienie kwiatów do sypania dla dzieci. Próba dzieci do sypania kwiatków: środa o g. 16:30.
  3. W Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja br, odbędzie się piąty koncert pt. Zielonogórskie Uwielbienie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.45 na placu przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  4. Intencje mszalne - msze św. - codziennie ok g. 18.00, po mszy św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – litania będzie odmawiana i śpiewana na przemian.
  5. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.
  6. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17:30.
  7. Zachęcam do pielgrzymki do Rokitna 15 czerwca br. NMP z Rokitna – głównej patronki naszej diecezji. Organizuję wyjazd autokarem o ile będą chętni. Zapraszam do pielgrzymowania dzieci 1 komunijne i ich rodziców, młodzież przygotowująca się do bierzmowania (będą już po bierzmowaniu) i innych, koszt – 50 zł. Wyjazd w godzinach rannych ok 7:30, zależy od frekwencji pielgrzymów. Chęć wyjazdu zgłaszamy do 9 czerwca dokonując wpłaty i podając PESEL, celem zakupu ubezpieczenia.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  9. W piątek – udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
  10. W sobotę – o g. 17:30 – różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.

Błogosławieństwa Najświętszej Trójcy wszystkim życzę.

Płoty, dnia 25 maja 2024 roku