Ogłoszenia parafialne na 14. niedzielę zwykłą

Opublikowano 8 lipca 2023

NIEDZIELA CZTERNASTA – 2023-a

"W drogę z nami wyrusz Panie, nam nie wolno w miejscu stać..."

1. W dniu dzisiejszym - msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12.00, nie ma mszy św. wieczornej.
  2. Ku Jasnej Górze zmierzają pielgrzymki. Wspieramy ich swoją modlitwą. Zachęcam do włączenia się w sposób duchowy w pieszą pielgrzymkę ROLNIKÓW, która wyruszyła 2 lipca z Otynia. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w sierpniu – organizują parafie zielonogórskie.
  3. Trwają wakacje, urlopy. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, by w tym odpoczywaniu nie zapomnieć o Panu Bogu i niedzielnej mszy świętej. Pamiętajmy w miejscach religijnych, w kościołach, obowiązuje stój godny a nie swobodny.
  4. Pamiętajmy o modlitwie w intencji beatyfikacji sługi Bożego bp Wilhelma Pluty.
  5. Msze święte w tym tygodniu o godz. 18:00 w środę i sobotę.
  6. Modlitwą wspierajmy rolników, prosząc Boga o deszcz i aby szczęśliwie zebrali tegoroczne plony.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, złożone ofiary, wszelkie wpłaty na konto parafialne. Bardzo proszę o dalsze ofiary na nowe drzwi zewnętrzne do kościoła.
  8. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Ciekawe artykuły.
  10. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej www.diecezjazg.pl , parafialnej www.parafiaploty.pl.
  11. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa.
  12. Parafia Czerwieńsk organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę 30 lipca. Organizator ks. Proboszcz zaprasza. Kontakt tel. 68 327-72-36 lub kom. 577-260-860.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Tatarzycki Mirosław, kawaler, zam. w Zielonej Górze parafia św. Józefa Oblubieńca i Rzepińska Monika, panna zam. Płotach - zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o kanoniczych przeszkodach w sumieniu ma obowiązek zgłosić ks. Proboszczowi.

Święci tygodnia

• 11 lipca – świętego Benedykta z Nursji – patrona Europy https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-11a.php3

Płoty, dnia 9 lipca 2023 roku