Ogłoszenia parafialne na 15. niedzielę zwykłą

Opublikowano 15 lipca 2023

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15a– 2023 r.

"Ożyje serce szukających Boga"

1. W dzisiejszą niedzielę msze święte o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.
  2. Trwają wakacje, urlopy - jak ten czas przeżywamy? Uczestnicząc w każdą niedzielę i święta we mszy dajemy świadectwo wierze. Obecna trudna sytuacja wymaga od nas szczególnego świadectwa wiary i miłości.
  3. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto.
  5. Polecam Wam pieszych pielgrzymów idących na Jasną Górę. Jesteśmy zachęceni do duchowego przeżywania i towarzyszenia pielgrzymom. Zachęcam do włączenia się w grupy pielgrzymkowe organizowane przez parafie zielonogórskie.
  6. Intencje mszalne - msza święta w środę, piątek i sobotę o godz. 18.00.
  7. Modlimy się o pokój w świecie zwłaszcza na Ukrainie i o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego o Gościa Niedzielnego.
  9. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej diecezjazg.pl, parafialnej parafiaploty.pl.
  10. Pamiętajmy w miejscach religijny – kościoły – obowiązuje stój godny a nie swobodny.
  11. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa.
  12. Pamiętajmy o zbożach na wieniec dożynkowy.
  13. Gminne Dożynki będą miały miejsce w Płotach 19 sierpnia – sobota – o godz. 14:00 - msza święta dziękczynna za plony w kościele parafialnym.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego wypoczynku i zdrowia.

Płoty, dnia 16 lipca 2023 roku