Ogłoszenia parafialne na 21. niedzielę zwykłą

Opublikowano 27 sierpnia 2023

"Jak szczęśliwa Polska cała w Niej Maryi kwitnie chwała
od Bałtyku po gór szczyty, kraj nasz płaszczem Jej okryty
Matko Boska, Królowo Polska..."

1. W dniu dzisiejszym – 27 sierpnia 2023 r. msza św. o g. 9.00, 10.30, 12.00. W Rokitnie diecezjalna pielgrzymka pszczelarzy.
  2. Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wytrwania w sierpniowych postanowieniach.
  3. Intencje mszalne na stronie internetowej.
  4. Modlimy się o pomoc duchową i materialną dla poszkodowanych przez kataklizmy.
  5. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  6. Odpust w naszej parafii planowany jest na 15 września 2023 r. o godz. 18:00. Mszę świętą odpustową odprawi i kazanie powie ks. Grzegorz JANUSZ proboszcz z Sieniawy Lubuskiej, który wiele czasu spędził na budowie naszego kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  7. Zachęcam do modlitwy o pokój w świecie i na Ukrainie.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będę na prace remontowe.
  9. 1 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzę od godz. 8:30.
  10. W dniach 2 – 3 września – Ogólnopolska Pielgrzyma Rolników DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE pod hasłem: Do Maryi Matki Kościoła.
    - 2.09. – sobota – godz. 19:00 rozpoczęcie pielgrzymki, msza w Bazylice,
    - 3.09 – niedziela – godz. 11:00 uroczysta suma z błogosławieństwem wieńców dożynkowych.
    Uroczystość będzie transmitowana przez TVP 1 i TV Polonia.
  11. Przypominam o elektro złomie, zbieramy wszelkie stare, bezużyteczne przedmioty elektryczne, kable, baterie, urządzenia wszelkich gabarytów. Składamy je na placu przed plebanią do 14 września br.
  12. W sobotę – o godz. 17:30 różaniec i zmiana tajemnic, zapraszam.
  13. W przyszłą niedzielę:
    - o godz. 10:30 – msza z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – klasa siódma i starsi, po mszy św. zapisy,
    - o godz. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do 1 komunii św. po mszy zapisy.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

Płoty, dnia 27 sierpnia 2023 roku