Ogłoszenia parafialne na 22. niedzielę zwykłą

Opublikowano 2 września 2023

Intencja Żywego Różańca na wrzesień: Módlmy się aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapomniani przez instytucje i aby nigdy nie byli uważani za
pozbawionych wartości.

1. Niedziela – dzisiaj – 02.09.2023 r. msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00.
    Na Jasnej Górze ogólnopolska pielgrzymka rolników – dożynki, główne uroczystości dożynkowe o godz. 11.00 transmitowane przez TV.
    W modlitwie polecam rozpoczynających rok szkolny: nauczycieli, dzieci i młodzież.
    O godz. 10:30 – msza z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, po mszy zapisy.
    O godz. 12:00 msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. – po mszy zapisy.
  2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września o godz. 9:00 - dla dzieci szkolnych w Płotach. Dla dzieci i młodzieży uczących się w innych szkołach poza parafią – msza św. w swoich szkołach. Na stronach internetowych tych parafii są podane godziny. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców.
  3. Spowiedź z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego codziennie pół godziny przed mszą św. od środy. Dzieci zachęcam do praktyki pierwszych piątków miesiąca.
  4. W piątek 15 września o godz. 18.00 przypada w naszej parafii doroczny odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, już dziś Wszystkich na odpust bardzo serdecznie zapraszam. Bardzo proszę, aby chleb z tegorocznych plonów wręczyli starostowie z tegorocznych dożynek w Plotach.
  5. Zachęcam do zamawiania mszy św. w różnych intencjach. Msza św. jest najpiękniejszym i najlepszym darem serca dla kogokolwiek.
  6. Modlimy się o pokój i spokój w świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.
  7. Bóg zapłać za ofiary na tacę.
  8. Podręczniki i ćwiczenia do katechezy obowiązujące w naszej diecezji proszę kupować w Księgarni Diecezjalnej w Zielonej Górze. Proszę kupić podręczniki i ćwiczenia do katechez wydawnictwa JEDNOŚĆ:
    klasa 2 i 3 - obowiązują klasy 3
    klasa 4
    klasa 5
    klasa 6 i 7 - obowiązują klasy 7.
    Fotografie okładek do wglądu na https://www.facebook.com/proboszczAntoni
    Proszę podręczników innych wydawnictw nie kupować.
  9. Przypominam o elektro złomie, zbieramy wszelkie stare, bezużyteczne przedmioty elektryczne, kable, baterie, urządzenia wszelkich gabarytów. Składamy je na placu przed plebanią do 14 września.
  10. Zachęcam do nabywania czasopism katolickich: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
  11. W piątek przypada święto Narodzenia NMP – na mszę św. o g. 18:00 przynosimy ziarna, nasiona do poświęcenia.
  12. W sobotę przypada święto poświęcenia kościoła katedralnego. Waszym modlitwom polecam naszych biskupów, kapłanów i siostry zakonne. Modlimy się o nowe powołania do służby Bogu w naszej parafii.

Błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów życzę.

Płoty, dnia 3 września 2023 roku