Ogłoszenia parafialne na 26. niedzielę zwykłą

Opublikowano 30 września 2023
  1. Niedziela 1 października:
    - rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w niedzielę po mszy świętej, dziś godz. 10.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Można uzyskać odpust zupełny.
    Przewodniczyć w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30 będzie:
    - poniedziałek – róża 1,
    - wtorek – róża 2,
    - w środę – róża 3,
    - w czwartek róża 1,
    - w piątek – róża 2,
    - w sobotę – róża 3.
    Dzisiaj przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
  2. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8:30.
  3. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie. Intencja: Za Synod - Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.
    W Rokitnie - Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, Parafialnych Zespołów Caritas i innych - powitanie relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Zachęcam do pielgrzymowania własnym środkiem lokomocji lub można dołączyć do pielgrzymów z parafii w Zielonej Górze. Ja jadę.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych – poświęcenie różańca.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii.
  7. Pogrzeb Zofii (Marciniak) Tajchert w środę 4 października o godz. 13:00 – msza św. w Płotach, po mszy ceremonia pochowania na cmentarzu w Czerwieńsku.
  8. W tym tygodniu patronują nam:
    - 1.10 - Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich,
    - 2.10 - Święci Aniołowi Stróżowie,
    - 4.10 - św. Franciszek - odpust w Zielonej Górze w parafii OO Franciszkanów o godz. 18:00,
    - 5.10 - św. Faustyna Kowalska,
    - 7.10 - NMP Królowa Różańca świętego

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych Patronów.

Płoty, dnia 1 października 2023 roku