Ogłoszenia parafialne na 29. niedzielę zwykłą

Opublikowano 21 października 2023
 1. W dniu dzisiejszym: 
  - msze św. o g. 09:00, 10:30, 12:00,
  - przypada Niedziela Misyjna pod hasłem "Będziecie mi świadkami". Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji. Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne. Więcej znajdziemy o misjach w serwisie www.misje.pl.
 2. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na godz. 17.30. Przypominam słowa Matki Boskiej Fatimskiej skierowane do dzieci: "Odmawiajcie różaniec". Kto jeszcze nie był na różańcu – ostatni tydzień, zapraszam.
  Zachęcam dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowych:
  - wtorek klasy podstawowe,
  - w środę dzieci komunijne,
  - czwartek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania,
  - piątek – młodzież ponadpodstawowa.
 3. 1 listopada przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj myślimy o naszych zmarłych, porządkujemy ich groby. Pamiętajmy o modlitwie i mszy za naszych zamarłych. Można zabrać i wypełnić kartki na wypominki. Wrzucamy je do skrzynki lub na tacę. Dobrze będzie zaznaczyć w jakim dniu mają być czytane, a w niedzielę o której godzinie.
 4. Intencje mszalne - msze św. codziennie po różańcu. Różaniec o g. 17.00.
 5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont i potrzeby kościoła.
 6. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. W sobotę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Zachęcam do modlitwy w intencji Biskupa solenizanta, któremu życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętego Patrona.
 8. W przyszła niedzielę obchodzimy święto poświęcenia kościoła. Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy budowali nasz parafialny kościół.
 9. Ważne intencje mszalne - rocznice - proszę rezerwować wcześniej.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia duszy i ciała.

Płoty, dnia 22 października 2023 roku

Ks. Antoni Łatka

proboszcz