Ogłoszenia parafialne na 31. niedzielę zwykłą

Opublikowano 4 listopada 2023

"Wołam do Ciebie, bo Ty mnie Boże wysłuchasz..."

- godzinki od 8:.30,
    - msza św. o g.9.00, 10.30, 12.00.
  2. Codziennie msza św. o g. 17:00 – po mszy św. wypominki, intencje mszalne można zamawiać sms, pocztą elektroniczną, osobiście.
  3. 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszam i zachęcam do modlitwy w intencji Ojczyzny. Zachęcam do umieszczenia na naszych domach flagi narodowej. Msza św. o g. 9:00 i 17:00.
  4. Zachęcam do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej.
  5. Modlimy się o powołania do naszego Seminarium Duchownego i za kleryków.
  6. Bóg zapłać za ofiary na tacę. Na cmentarzu zostało zebranie 2000 zł i przekazane parafii Płotom.
  7. Polecamy gazety katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.
  8. W przyszłą niedzielę:
    - zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi w Potrzebie,
    - g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci 1 komunijnych, poświęcenie książeczki IDĘ DO OJCA i spotkanie formacyjne z rodzicami.
  9. Przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
  10. Błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów życzę wszystkim

Aby uzyskać odpust – warunki do spełnienia

1. Aby otrzymać odpust zupełny, oprócz wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, konieczne jest wykonanie czynu obdarzonego odpustem i spełnienie trzech warunków: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  2. Z jedną spowiedzią sakramentalną można zyskać kilka odpustów zupełnych, podczas gdy z jedną Komunia Świętą i jedną modlitwą według intencji Ojca Świętego zyskuje się tylko jeden odpust zupełny.
  3. Te trzy warunki mogą być wykonane kilka dni przed lub po wypełnieniu czynu obdarzonego odpustem. Jednakże zaleca się, aby Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego były w dniu, którym wykonuje się przewidziany czyn obdarzony odpustem.
  4. Jeśli jest brak pełnej dyspozycji albo nie został wypełniony w pełni czyn obdarzony odpustem i nie zostały spełnione trzy warunki, zyskuje się tylko odpust częściowy.
  5. Wypełnia się w pełni warunek modlitwy według intencji Ojca Świętego omawiając według własnej intencji jeden raz Modlitwę Pańską "Ojcze nasz" i jeden raz Pozdrowienie Anielskie "Zdrowaś Maryjo". Pozostawia się w sposób wolny każdemu wiernemu, aby odmówił jakąkolwiek inną modlitwę według własnej pobożności.

Płoty, dnia 5 listopada 2023 roku