Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano 23 kwietnia 2023

Niedziela Wielkanocna Trzecia - 2023 A

„Pan mnie wysłucha, gdy będę Go wzywał…” Ps. 4

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” - zachęcam do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. Na prezent dzieciom komunijnym najlepsze Pismo Święte. Więcej https://www.ekai.pl/xv-tydzien-biblijny-i-narodowe-czytanie-pisma-swietego/ 
2. I KOMUNIA ŚW. w Płotach w niedzielę 28 maja o godz. 12:00 – zachęcam do modlitwy w intencji tych dzieci i ich rodzin. 
3. Intencje mszalne według kalendarza. 
4. Msze św. codziennie o godz. 18.00. 
5. Zachęcam do modlitwy o zdrowie ks. Biskupa Stefana Regmunta https://caritaszg.pl/prosba-o-modlitwe-w-intencji-bp-stefana-regmunta/ 
6. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
7. W przyszłą niedzielę Niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się za kleryków naszego Seminarium Duchownego – mało ich jest - zachęcam do modlitwy o powołania do służby Bożej w naszej diecezji i parafii. 
8. Przygotowanie do sakramentów świętych, dzieci komunijne zapraszam w środę na godz. 19:00, młodzież do bierzmowania – w piątek na godz. 19:00. 
9. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego. Małego Gościa Niedzielnego, parafialną stronę internetową https://parafiaploty.pl, diecezjalną stronę internetową https://diecezjazg.pl. 
10. Zachęcam do przekazania 1,5% podatku na działalność Caritasu Diecezjalnego KRS 000026818 https://caritaszg.pl/nasze-akcje/1-podatku-100-serca/ 
11. Dnia 29 kwietnia w Polsce jest obchodzony Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej (rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r.). Kapłanów polecam Waszej modlitwie.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i opieki świętych patronów.

Płoty, dnia 23 kwietnia 2023 roku

Ks. Antoni Łatka

proboszcz