Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 2024 roku

Opublikowano 13 kwietnia 2024

„Pan mnie wysłucha, gdy będę Go wzywał…” Ps. 4

- g. 10:30 msza z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania;
    - g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych – po mszy ważne spotkanie z rodzicami;
    - rozpoczynamy kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny - zachęcam do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. Na prezent dzieciom komunijnym najlepsze Pismo Święte;
    - na g. 15:00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i czytanie Pisma Świętego.
    Więcej https://www.ekai.pl/xv-tydzien-biblijny-i-narodowe-czytanie-pisma-swietego/
  2. I KOMUNIA ŚW. w Płotach - 26 maja - niedziela o g. 11:00 – zachęcam do modlitwy w intencji tych dzieci i ich rodzin.
  3. Intencje mszalne na tablicy i stronie internetowej.
  4. Msze św. codziennie ok g. 18.00 – oprócz poniedziałku; o g. 17:45 – czytanie Pisma świętego.
  5. Zachęcam do modlitwy o zdrowie dla chorych.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i do kopert.
  7. W przyszłą niedzielę:
    - niedziela Dobrego Pasterza;
    - dzień modlitwy w obronie życia poczętego - Apel Przewodniczącego KEP -
    - modlimy się za kleryków naszego Seminarium Duchownego - mało ich jest;
    - zachęcam do modlitwy o powołania do służby Bożej w naszej diecezji i parafii.
  8. Przygotowanie do sakramentów - dzieci komunijne, zapraszam w czwartek na g. 19:00.
  9. Polecam:
    - prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedz.;
    - parafialną stronę internetową parafiaploty.pl;
    - diecezjalną stronę internetowa - diecezjazg.pl.
  10. Zachęcam do przekazania 1.5% podatku na działalność Caritasu Diecezjalnego KRS 000026818 lub - jedenprocent.caritas.pl; jak wpisać w PIT – więcej na jedenprocent.caritas.pl/jak-przekazac.
  11. W ramach obchodów Jubileuszu 900-lecia Powstania Diecezji Lubuskiej odbędzie się Koncert Uwielbienia i Dziękczynienia w wykonaniu ICON Orkiestry i Chóru pod kierownictwem Huberta Kowalskiego, Leopolda Twardowskiego i Jakuba Tomalaka. To w sumie ok. stu wykonawców i ponad sto minut wspólnej modlitwy. Wydarzenie pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego rozpocznie się w sobotę 20 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i opieki świętych patronów.

Płoty, dnia 14 kwietnia 2024 roku