Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 2024 roku

Opublikowano 2 marca 2024
  1. W dniu dzisiejszym: - niedziela 3 marca:
    - msze św. o g. 9:00; 10:30; 12:00;
    - Gorzkie Żale o g. 17.00;
    - modlitwą wspierajmy rekolekcjonistów.
  2. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne. Frekwencja mogła być większa. Bóg zapłać wszystkim którzy wzięli udział w rekolekcjach, a także za wszelką pomoc w rekolekcjach. Modlimy się za tych, którzy z lenistwa lub małej wiary nie wzięli udział w tych rekolekcjach i spowiedzi, aby nadchodzące święta przeżywali pojednani z Bogiem i bliźnimi.
  3. Przez cały Wielki Post będą do puszki na filarze pod chórem zbierane ofiary JAŁMUŻNA POSTNA. Jest to nasza ofiara na rzecz biednych. Część zebranej sumy parafia przekazuje do dyspozycji Biskupa.
  4. Pamiętajmy o tradycyjnej zbiórce na kwiaty do Grobu Pańskiego na Gorzkich Żalach.
  5. Msze w ciągu tygodnia o g.18.00, oprócz poniedziałku i wtorku. Droga Krzyżowa - piątek o g. 17.30 dla wszystkich, po Drodze Krzyżowej msza św.
  6. Dar 1,5% z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego Caritas Diecezjalne.
  7. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
  8. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci komunijnymi - spotkanie przewidziane jest na 17 marca godz. 12:00.
  9. Zachęcam do kupowania świec na stół wielkanocny 20 zł.
  10. Dnia 19 marca – czwartek – przypada uroczystość św. Józefa. Msza św. o g. 9:00 i 18:00. Patron rodziny i dobrej śmierci.
  11. Caritas – zbiórka żywności w sklepach – ODWOŁANA.
  12. Planowana Leśna Droga Krzyżowa- 16 marca od godz. 13:00. Zapraszam.
  13. Bardzo proszę o śledzenie KOMUNIKATÓW podawanych na stronie parafialnej czy diecezjalnej (parafiaploty.pl, diecezjazg.pl).

Życzmy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Płoty, dnia 3 marca 2024 roku