Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 2024 roku

Opublikowano 23 marca 2024
  1. W dniu dzisiejszym NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024 r.
    - palmy rozprowadza Parafialny Zespół Caritas, zachęcam do nabywania;
    - poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy;
    - o g. 12.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych i rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania;
    - 17:00 - śpiewamy Gorzkie Żale;
    - dzisiaj w Zielonej Górze Uliczna Droga Krzyżowa z Janem Pawłem, początek o godz. 19.00 przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej do kościoła Najświętszego Zbawiciela. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich.
  2. Niedziela Palmowa rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ - czas szczególnej łaski Bożej. W ten wyjątkowy Tydzień, mimo licznych i różnych zajęć, umiejmy znaleźć czas, aby wziąć udział w nabożeństwie Triduum Paschalnego i Adoracji.
  3. Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty o godz. 18:00. Dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania przychodzi obowiązkowo z Indeksami.
  4. Msze św. w WIELKI TYDZIEŃ o g. 18.00 od Wielkiej Środy, spowiedź od g. 17:30.
  5. WIELKI CZWARTEK - dzień kapłański:
    - dzień dziękczynienia za Eucharystię i Kapłanów. Modlitwą wspierajmy księży obchodzących rocznice święceń kapłańskich;
    - adoracja - pól godziny po zakończeniu liturgii.
    WIELKI PIĄTEK - adoracja KRZYŻA:
    - obowiązuje post ścisły;
    - odnawiamy i przyozdabiamy przydrożne krzyże;
    - przeżywamy to nabożeństwo jako ekspiację za grzechy dzieciobójstwa, złożone ofiary przeznaczone będą na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie;
    - Droga Krzyżowa - g. 15.00, zapraszam;
    - adoracja - od około g. 15:30 (po Drodze Krzyżowej) do 21:00 - ołtarz adoracyjny (ciemnica) – ulicami.
    WIELKA SOBOTA - liturgia światła:
    - poświęcenie pokarmów: Płoty - 11:00, 12:00 i 13:00; Zagórze o 10:00. Ofiary złożone przy święcące przeznaczone będą na Parafialny Caritas – na wsparcie rodzin ubogich;
    - adoracja - od g. 15:00, okazja do spowiedzi;
    - na nabożeństwo Wielkiej Soboty przynosimy świece. Dzieci 1 komunijne odnawiają przyrzeczenia chrzcielne - przynoszą świece od chrztu;
  6. WIELKANOC – Zmartwychwstanie Jezusa:
    - o g. 7:00 - rezurekcja z procesją - przygotować paramenty do procesji;
    - msze św. o g. 10:30 i 12:00;
    - drugi dzień świat msze św. o g. 9:00, 10:30, 12:00;
    - w czasy mszy św. ofiary złożone na tace przeznaczone będą na uczelnie katolickie KUL, Instytut Filozoficzno-Teologiczny.
  7. Na święta odnawiamy przydrożne krzyże, kapliczki,
  8. Przygotowanie Ciemnicy i Grobu - we wtorek g. 16:30 – uporządkowanie terenu wokół kościoła – proszę o pomoc.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. Zbiórka ministrantów w środę po mszy wieczornej.
  11. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

Płoty, dnia 24 marca 2024 roku