Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

Opublikowano 3 czerwca 2023

O G Ł O S Z E N I A Niedziela Trójcy Świętej – 2023a

1. Niedziela Najświętszej Trójcy
    • doroczna zbiórka na dalsze prace budowlane kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie – zbiórka ogólnopolska we wszystkich kościołach,
    • nabożeństwo czerwcowe – po mszy św. o godz. 9:30,
    • o godz. 12:00 – msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków, po mszy próba generalna.
  2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała msze św. o godz. 9.00 i 10:00 – udział we mszy św. jest obowiązkowy.

O godz. 10:00 – msza św. dziękczynna za dar 1 komunii św. o ile rodzice zamówią mszę św.

Spowiedź dzieci klas czwartych – środa godz. 17:30. Dzieci przychodzą na Boże Ciało świątecznie ubrani, w strojach komunijnych.

O godz. 10:00 uroczysta suma a po niej procesja do czterech ołtarzy ulicami: Nową, Rzemieślniczą oraz Leśną.

Ołtarze przygotowują:

• 1. ul. Nowa - przy posesji p. Paradowskiej – rodzice młodzieży idącej do bierzmowania,
    • 2. ul. Rzemieślnicza przy posesji p. Motykiewicz – róże Żywego Różańca,
    • 3. ul. Rzemieślnicza przy posesji p. Kuźnik – rodzice dzieci 1 komunijnych,
    • 4. przy kościele – mieszkańcy Zagórza.

Brzózki do ołtarzy polowych zostaną dostarczone w środę wieczorem.

Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych.

Mieszkańców Nowej, Rzemieślniczej i Leśnej proszę o udekorowanie okien i trasy procesji. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości.

Za udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

Ze sobą zabieramy książeczki. Procesja ma charakter religijny. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i procesji. Proszę o przyniesienie w reklamówkach kwiatów do sypania przez dzieci.

Próba dzieci do sypania kwiatków: środa o godz. 16:30.

3. W Uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca, odbędzie się piąty koncert pt. Zielonogórskie Uwielbienie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 na placu przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  4. Msze święte codziennie o godz. 18.00, po mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – litania będzie odmawiana i śpiewana na przemian.
  5. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.
  6. Zachęcam do pielgrzymki do Rokitna 17 czerwca. Organizuję wyjazd autokarem o ile będą chętni. Zapraszam do pielgrzymowania dzieci 1 komunijne ich rodziców, młodzież przygotowująca się do bierzmowania (będą już po bierzmowaniu) i innych, koszt – 35zł. Wyjazd w godzinach rannych ok 7:30, zależy od frekwencji pielgrzymów. Chęć wyjazdu zgłaszamy do 12 czerwca dokonując wpłaty i podając PESEL, celem zakupu ubezpieczenia.
  7. W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  8. W piątek po uroczystości Bożego Ciała nie ma postu - dyspensa.

Płoty, dnia 4 czerwca 2023 roku