Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano 28 maja 2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 2023a

Przyjdź Duch święty.....

Dziś gromadzimy się w naszej świątyni, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, aby tak jak Apostołowie oczekiwać darów Ducha Świętego tak bardzo potrzebnych nam w realizowaniu naszego chrześcijaństwa. To oczekiwanie przeżywamy w otoczeniu zieleni, symbolu nowego życia, nie tylko na dworze ale także i w świątyni.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 12:00 Pierwsza Komunia Święta jedenaścioro dzieci, polecam modlitwie. Dzieci komunijne przychodzą codziennie na godz. 18:00 w swoich strojach do czwartku włącznie - Biały Tydzień.
    Dzisiaj przypada misyjny Dzień Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich chorych i źle się mających parafian do modlitwy w intencji naszych misjonarzy.
    Po mszy o godz. 9:00 nabożeństwo majowe.
    Dzień dzisiejszy kończy czas Wielkanocny. Kto nie był w minionym czasie u spowiedzi ma obowiązek spowiadać się z opuszczonej spowiedzi wielkanocnej.
  2. W poniedziałek wg nowego kalendarz liturgicznego przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w Płotach o godz. 9:00 i 18:00.
  3. W przyszłą niedzielę - uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
    O godz. 12:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ich rodziców i świadków bierzmowania. Próba generalna, następnie spotkanie z rodzicami młodzieży.
    O godz. 18:00 – msza św. w Zagórzu.
  4. Przypominam sprawy kancelaryjne zgłaszamy:
    1. ślub - na trzy miesiące przed data ślubu młodzi zgłaszają się w kancelarii parafialnej, nauki w drugą i trzecią środę miesiąca po mszy św. wieczornej,
    2. chrzest - dwa tygodnie przed datą chrztu dziecka - nauki w drugą sobotę miesiąca - po mszy wieczornej,
    3. pogrzeb – rodzina osobiście zgłasza śmierć bliskiej osoby w kancelarii parafii zmarłego dostarczając Akt Zgonu i ustalając formę pochówka.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto parafialne.
  6. Polecam prasę katolicką Goście Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego.
  7. W Rokitnie dnia 17 czerwca - sobota – przypada doroczny odpust. Zachęcam Parafian do wzięcia udziału w odpuście, gdy będą chętni dzieci komunijne i młodzież po bierzmowaniu i ich rodzice zamówię autokar.
  8. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8:30.
  9. W środę kończymy nabożeństwo majowe - zapraszam.
  10. W czwartek przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na mszę św. i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
  11. Od 1 do 30 czerwca Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18:00.

Płoty, dnia 28 maja 2023 roku