Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 2024 roku

Opublikowano 16 marca 2024

Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste

- tradycyjnie zasłaniamy krzyże do liturgii Wielkiego Piątku;
    - msza św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00;
    - Gorzkie Żale o g. 17:00;
    - o g. 10:30 msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania;
    - o g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św, po mszy spotkanie z rodzicami - WAŻNE.
  2. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17:30.
  3. Intencje mszalne na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafii.
  4. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Codzienne msze św. o g. 18:00, oprócz poniedziałku, okazja do spowiedzi o g. 17:30 codziennie.
  7. We wtorek 19 marca przypada św. Józefa,  msza św. o g. 9:00 i 18:00 - Józefom życzy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy zaproszeni na odpust do parafii św. Józefa w Zielonej Górze na g. 18:30.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa - przynosimy palmy do poświęcenia. Palmy będzie można nabyć u nas w kościele, rozprowadzają panie z PZC – zachęcam do nabywania. Złożone ofiary przeznaczone będą na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas.
  9. Do nabycia świece Caritasu na stół świąteczny.
  10. Dnia 16 marca 1987 r. ksiądz abp Józef Michalik poświęcił nasz kościół wybudowany ogromnym wysiłkiem parafian. Dziękujemy budowniczym i modlimy się o życie wieczne dla tych, których Bóg odwołał i o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
    Dnia 1 sierpnia 2024 r. ksiądz bp Stefan Regmunt ustanowił parafię – w tym roku przypada 10 lat.
  11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy obfitych Bożych łask.
  12. Polecam prasę katolicką, stronę diecezjalną. parafialną.
  13. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na stronie duchowaadopcja.pl.
  14. Dziękuję organizatorom za poprowadzenie Leśnej Drogi Krzyżowej.

Błogosławieństwa Bożego i zdrowia wszystkim życzę.

Płoty, dnia 17 marca 2024 roku