Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą 2024 roku

Opublikowano 3 lutego 2024
  1. W dniu dzisiejszym – 4 lutego 2024 r. msze św. - o g. 9:00; 10:30; 12:00.
  2. Codziennie msze św. oprócz poniedziałku i wtorku o g. 17:00.
  3. Sprawa drogi w kierunku Sudołu – nosić paski odblaskowe, chodzić lewą stroną.
  4. W czwartek – pamiętajmy o pączkach - tłusty czwartek.
  5. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Termin: 25 – 28 marca 2024 r.
  6. Policja ostrzega przed różnego rodzaju maści złodziejami wchodzącymi do naszym domów z jakąś usługą. Nie wpuszczamy ich do domów.
  7. 1.5% z podatku dochodowego na Caritas Diecezjalne KRS 0000226818.
  8. Polecam prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę.
  9. Zachęcam do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w naszej diecezji, naszej parafii.
  10. Polecam stronę internetową naszej parafii, a także naszej diecezji.
  11. W przyszłą niedzielę:
    - o g. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych;
    - zbiórka do puszki na hospicja w naszej diecezji;
    - 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada kolejny Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym Dniu pochylając się z miłością na tymi, którzy cierpią z tytułu choroby czy też niepełnosprawności, pragnie ciągle na nowo uczyć się poznawać głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia, które jest miarą poświęcenia, jakiego od nas oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus. W obchodach tego Dnia należy zaznaczyć szczególną posługą wobec chorych w ich domach rodzinnych, a zwłaszcza znaczenie sakramentu namaszczeniach chorych. Bardzo proszę o umożliwienie dotarcia chorych do kościoła na msze św. Okazja do spowiedzi przed mszą św. Po mszach św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, tym którzy, pragną go przyjąć.
  12. Bardzo dziękuję parafianom za pomoc przy rozebraniu dekoracji świątecznej. Bóg zapłać.

Wszystkim Miłym Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i miłego czasu spędzonego w gronie rodziny. Szczęść Boże.

Płoty, dnia 4 lutego 2024 roku