Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano 13 maja 2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2023 - A

"Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę..."

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie - dają życie lub zabijają. Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od Jezusa uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 8:30 Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania. Po mszy św. o godz. 10:30 nabożeństwo majowe. O godz. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców. Po mszy ważne spotkanie organizacyjne z rodzicami.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli.
  3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę.
  6. Od poniedziałku codziennie nabożeństwo majowe godz. 18:00. W poniedziałek zapraszam dzieci klas 1, 2, 3, 4, we wtorek dzieci klas 5, 6, 7, 8.
  7. Zachęcam do spowiedzi jeszcze wielkanocnej – przed i w czasie nabożeństwa majowego.
  8. Przygotowanie do sakramentów: pierwsza komunia św. – czwartek godz. 19:00, bierzmowanie – piątek godz. 19:00.
  9. Dnia 4 czerwca dziękujemy Opatrzności Bożej za opiekę nad naszym narodem. Tradycyjnie zbierać będziemy ofiary do puszki na dalsze prace budowlane kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie.

Płoty, dnia 14 maja 2023 roku