Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 2024 roku

Opublikowano 5 maja 2024

"Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę..."

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie - dają życie lub zabijają. Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od Jezus uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

a. o g. 8:30 – Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania;
    b. msza św. o g. 9:00, 10:30, 12:00;
    c. o g. 17:00 - nabożeństwo majowe – ostatni raz.
  2. Od poniedziałku przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli.
  3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. W przyszłą niedzielę:
    a. przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przeniesiona z czwartku;
    b. po mszy o g. 10:30 – spotkanie z młodzieżą, która w tym roku w czerwcu przystąpi do bierzmowania.
  6. Komunie św. w naszej parafii 26 maja o g. 11:00. Przygotowanie do komunii św.:
    - niedziela po mszy o g. 12:00;
    - do 12 maja – rodzice dostarczą metrykę chrztu i opinię katechety , że dziecko zostało przygotowane do komunii w ramach katechezy szkolnej.
  7. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę.
  8. Intencje mszalne.
  9. Dnia 11 maja br. – sobota w Ośnie Lub. będą miały miejsce Jubileusz 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego, przewodniczyć tej uroczystości będzie ks. Prymas Polski Wojciech Polak i wielu zaproszonych biskupów. My też jesteśmy wszyscy zaproszeni. /list bpa Tadeusza Lityńskiego/.
  10. Program - http://diecezjalubuska.pl:
    a. g 9:00 – wykład historyczny;
    b. g 10:00 – okolicznościowy koncert;
    c. g 11:00 – uroczysta msza św. dziękczynna;
    d. g 12:30 – Jarmark Lubuski – wiele atrakcji.
  11. Ja jadę. Dojazd własnym środkiem lokomocji.

Błogosławieństwa Bożego oraz szczególnej opieki św. Jana Pawła II życzę.

Płoty, dnia 5 maja 2024 roku