Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano 2 kwietnia 2023

1. W dniu dzisiejszym NIEDZIELA PALMOWA - 2 kwietnia 2023 r.
- palmy rozprowadza Parafialny Zespół Caritas, zachęcam do nabywania,
- poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy,
- o godz. 12.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych,
- po mszy św. o godz. 10:30 śpiewamy Gorzkie Żale - wyjątkowo,
- dzisiaj w Zielonej Górze ULICZNA DROGA KRZYŻOWA z Janem Pawłem. Godzina 19.00 początek przed konkatedrą pw. św. Jadwigi Śląskiej. Zakończenie Apelem Maryjnym i wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego, ok godz. 21:00 czuwanie przy pomnika św. JP II, o godz. 21:37 Apel Jasnogórski. Organizatorzy zapraszają wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy spotkali się z św. Janem Pawłem II w różnych miejscach w kraju i np. w Rzymie.

2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas szczególnej łaski Bożej.
W ten wyjątkowy Tydzień - mimo licznych i różnych zajęć umiejmy znaleźć czas, aby wziąć udział w nabożeństwie Triduum Paschalnego i Adoracji.

3. Nabożeństwo Wielkiego Tygodnia: Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty o godz. 19:00.
Dzieci komunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzą obowiązkowo z Indeksami.

4. WIELKI CZWARTEK - dzień kapłański - dzień dziękczynienia za Eucharystię i Kapłanów, modlitwą wspierajmy księży obchodzących rocznice święceń kapłańskich. Adoracja pół godziny po zakończeniu liturgii.
WIELKI PIĄTEK - adoracja KRZYŻA - odnawiamy i przyozdabiamy przydrożne krzyże, przeżywamy to nabożeństwo jako ekspiacja za grzechy dzieciobójstwa
- DROGA KRZYŻOWA - godz. 15.00, zapraszam,
- obowiązuje post ścisły,
- adoracja ok godz. 15:30 po Drodze Krzyżowej do 21:00 - ołtarz adoracyjny (ciemnica), parafianie adorują ulicami.
WIELKA SOBOTA - liturgia światła - przynosimy świece
– dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która w tym roku ma przystąpić do bierzmowania odnawiają przyrzeczenia chrzcielne, przynoszą świece od chrztu,
- adoracja w godz. 11.00 - 14.00, 17:00 – 21:30, ulicami, okazja do spowiedzi,
- poświęcenie pokarmów: Płoty - 11:00, 12:00 i 13:00, Zagórze o godz. 10:00,
Ofiary złożone przy święcące przeznaczone będą na Parafialny Caritas – na wsparcie rodzin ubogich oraz na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. WIELKANOC – Zmartwychwstanie Jezusa
- o godz. 7:00 - rezurekcja z procesją - przygotować paramenty do procesji,
- o godz. 10:30 i 12:00 – nie ma mszy wieczornej,
- drugi dzień świąt msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00,
– w czasy mszy św. ofiary złożone na tace przeznaczone będą na uczelnie katolickie KUL, Instytut Filozoficzno-Teologiczny.

6. Na święta odnawiamy przydrożne krzyże, kapliczki.

7. Przygotowanie Ciemnicy i Grobu - we wtorek od godz. 17.00 – uporządkowanie terenu wokół kościoła, – proszę o pomoc.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary i za pomoc w zorganizowaniu Leśnej Drogi Krzyżowej.

9. Zbiórka ministrantów: środa o godz. 18.00, po mszy spotkanie grupy liturgicznej czytającej teksty Pisma Świętego przewidziane w Triduum Paschalne.

10. Msze św. w WIELKI TYDZIEŃ o godz. 19.00 od Wielkiej Środy, spowiedź od godz. 18:30.

11. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

Płoty, dnia 2 kwietnia 2023 roku