Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 2024 roku

Opublikowano 10 lutego 2024
    - msze św. g. 9:00, 10:30, 12:00;
    - o g. 12:00 msza św z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców;
    - przypada ogólnokościelny dzień chorego. Po mszy św. o g. 12:00 namaszczenie chorych i osób starszych. Otoczmy opieką naszych bliskich wiekowych i chorych.
  2. Kończy się czas karnawału. W najbliższą środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu, który ma charakter chrzcielny i pokutny i przygotowuje lud Boży do obchodu świąt wielkanocnych. Czas ten rozpoczynamy Środą Popielcową, a przyjęcie popiołu na nasze głowy oznacza naszą gotowość czynienia pokuty i podejmowania różnych czynów wielkopostnych. Ojciec święty powiedział "Ten pierwszy dzień 40 dniowego postu Kościoła, nabiera właściwego znaczenia w perspektywie Chrystusowego zmartwychwstania, do którego cały ten okres jest duchowym przygotowaniem. Trzeba na początku wejść w tajemnicę śmierci, aby u kresu stanąć wobec Życia, które jest z Boga" (13.02.1991).
  3. Środa Popielcowa:
    - rozpoczynamy Wielki Post;
    - msza św. o godz. 9.00 i 17.00;
    - ofiary złożone na tacę tradycyjnie przeznaczone zostaną na dom księży emerytów w Zielonej Górze;
    - posypanie naszych głów popiołem;
    - rozpoczyna wielkopostną akcję trzeźwości i Tydzień Trzeźwości;
    - rozpoczyna również dni modlitw o ducha pokuty w parafii;
    - obowiązuje post ścisły - nie ma dyspensy;
    - dzień modlitw i pokuty za kapłanów, seniorów-emerytów.
  4. Codziennie msze św. o g. 17.00 oprócz poniedziałku i wtorku.
  5. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne – 25-28 lutego. Rekolekcje wygłosi ks. Jacek Błażkiewicz. Rekolekcjonistę i Parafian polecam Waszej modlitwie.
  6. Droga Krzyżowa – w piątek o g 17:00 dla wszystkich.
  7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy o g. 9:00.
  8. W okresie Wielkiego Postu ołtarzy nie zdobimy kwiatami.
  9. 1.5% z podatku dochodowego na Caritas.
  10. Polecam prasę katolicką: Goście Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
  11. Polecam odwiedzić stronę internetową parafialną: http://www.parafiaploty.pl/ i diecezjalną https://diecezjazg.pl/.
  12. Zbiórka ministrantów i kandydatów – sobota g. 16:00.
  13. W sobotę o g. 18.00 rozpoczynamy spotkanie formacyjne dla przyszłych rodziców i chrzestnych – rozporządzenie Biskupa - ma być 5 takich spotkań. Po tych spotkaniach uczestnicy otrzymają specjalne Zaświadczenie, które będzie wymagane przy załatwianiu formalności związane z chrztem dziecka.

Wszystkim życzę dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Płoty, dnia 11 lutego 2024 roku