Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano 20 maja 2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA – 2023 R. – A

1. W dniu dzisiejszym – uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po mszy świętej o godz. 12.00 nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie formacyjne z młodzieżą, która przygotowuje się do bierzmowania w dniu 25 czerwcu br.
  2. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej:
    • czwartek o godz. 19:00 – spotkanie formacyjne i przygotowanie do spowiedzi,
    • spowiedź dzieci i ich rodzin – piątek 26 maja o godz. 19:00,
    • sprzątanie i dekorowanie kościoła – piątek po spowiedzi dzieci,
    • Pierwsza Komunia Święta - 28 maja – niedziela o godz. 12:00 (11 dzieci).
  3. UWAGA: W związku z komunią w niedzielę o godz. 12:00 proszę zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości w przednich ławkach (będą oznaczone).
  4. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:00, po nim msza święta.
  5. Bóg zapłać za ofiary.
  6. Codziennie odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  7. Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  8. W poniedziałek 22 czerwca przypada wspomnienie św. Rity. Czczona jest jako patronka w sprawach trudnych i beznadziejnych. W naszym kościele mamy relikwie świętej, będzie można je dotknąć po mszy św. - zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kościół i domy tradycyjnie przyozdabiamy brzózkami. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym dniem chorych.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

Płoty, dnia 21 maja 2023 roku