Pierwsza Niedziela Adwentu

Opublikowano 2 grudnia 2023

Marana tha - Przyjdź Panie Jezu...

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny 2023-2024 pod hasłem: "UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA". Więcej na stronie https://pielgrzym.pelplin.pl/wiadomosci/38338-nowy-program-duszpasterski-na-rok-2023-2024/. Jest to czas oczekiwania nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i Bożego miłosierdzia.
    Dziś poświęcamy:
    - opłatki, złożone ofiary przeznaczone będą na ubezpieczenia mienia kościelnego i prace remontowe;
    - opłatki będą rozprowadzane w kościele. Proszę o ofiarność;
    - wieńce adwentowe na stół świąteczny w dniach 2/3 grudnia – komplet: wieniec plus 4 świeczki. Wieńce zostaną poświęcona na mszach 2 i 3 grudnia br. Złożone ofiary 40 zł częściowo będę przeznaczone na budujące się hospicjum przy kościele św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze;
    - świece adwentowe - 10 zł małe, 20 zł duże. Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.
  2. Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam do brania udziału w Roratach – środa i czwartek o godz. 17:00.
  3. Intencje mszalne - msza św. o godz. 17.00.
  4. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na fundusz dekoracyjny kościoła. Gdyby ktoś chciał udekorować kościół z własnych funduszy - popieram - proszę mi to zgłosić, ku temu będzie wiele okazji.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę – fundusz remontowy 970 zł.
  6. W sobotę nauka przed chrztem o godz. 18:00.
  7. Rezygnuję z rekolekcji adwentowych. Okazja do spowiedzi będzie przez cały Adwent, a szczególnie w sobotę 23 grudnia w godzinach 9:00 - 10:00 oraz 15:30 - 17:00.
  8. W przyszłą niedzielę:
    - o godz. 12:00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, poświęcenie medalików;
    - dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie;
    - zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie - akcja ogólnopolska.
  9. Święci tygodnia:
    - 3 grudnia - św. Franciszka Ksawerego - misjonarz, apostoł Indii;
    - 4 grudnia - św. Barbary - patronka górników;
    - 5 grudnia – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu.
  10. Polecam prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
  11. Informacja Parafialnego Zespołu CARITAS: w naszym sklepie Słoneczko będzie można składać dary żywnościowe do kartonu na stół świąteczny do ubogich rodzin. Dary również można składać w kościele do kartonu.

Płoty, dnia 3 grudnia 2023 roku