Piętnasta Niedziela zwykła 2024 roku

Opublikowano 13 lipca 2024

"Ożyje serce szukających Boga"

1. W dzisiejszą niedzielę msze św. o g. 9:00, 10:30, 12:00.
  2. Trwają wakacje, urlopy - jak ten czas przeżywamy? Uczestnicząc w każdą niedzielę i święta we mszy dajemy świadectwo wierze. Obecna trudna sytuacja wymaga od nas szczególnego świadectwa wiary i miłości. Przypominam, że w kościele obowiązuje strój GODNY, ale NIE SWOBODNY. Kościół to nie sala widowiskowa, stadion sportowy. Pamiętajmy o właściwym dla tego miejsca ubraniu.
  3. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto.
  5. Zachęcam do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w parafiach zielonogórskich.
  6. Intencje mszalne - msza św. o g. 18.00 - oprócz poniedziałku - 8:00.
  7. Polecam waszej modlitwie tegoroczne żniwa.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego o Gościa Niedzielnego. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej diecezjazg.pl, parafialnej parafiaploty.pl.
  9. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku.
  10. Przypominam: uroczystość jubileuszowa 10-lecia powołania naszej parafii – 28 lipca o g. 12:00. - proszę powiadomić swoich krewnych, dawnych sąsiadów, którzy tu mieszkali. Gospodynie proszę o upieczenie placków na wspólny posiłek przy Sali GOKu – zgłaszamy do ks. Proboszcza sms, telefonem, osobiście. Już zgłoszono 5 blach.
  11. W piątek o g. 19:00 spotkanie Rady Parafialnej.
  12. W przyszłą niedziele zbiorka do puszki na jubileusz.
  13. Są wystawione różne rzeczy do wzięcia: książki, słoiki itp.
  14. Bardzo proszę o udostępnienie zdjęć z minionego czasu od początku budowy kościoła do naszych czasów.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego wypoczynku i zdrowia.

Płoty, dnia 14 lipca 2024 roku