Szesnasta Niedziela zwykła 2024 roku

Opublikowano 20 lipca 2024

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego"

- msze św. o g.9:00; 10:30 i 12:00;
    - zbiórka do puszki na jubileusz parafii – Bóg zaplać.
  2. Trwają wakacje, urlopy - jak ten czas przeżywamy? Uczestnicząc w każdą niedzielę i święta we mszy dajemy świadectwo wierze. Obecna trudna sytuacja wymaga od nas szczególnego świadectwa wiary i miłości.
  3. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.
  4. Święci lipca:
    - 25 lipca - św. Krzysztof - patron kierowców, po mszy św. poświęcenie pojazdów - apel bpa Jerzego Mazura – mój 1gr za 1km przejechany szczęśliwe na rzecz zakupu pojazdów dla misjonarzy;
    - św. Jakub Apostoł;
    - św. Krystyna;
    - 26 lipca - św. Anny i Joachima - rodziców NMP - polecamy wszystkich dziadków, rencistów i emerytów.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Przypominam o pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę – można się zapisywać w parafiach zielonogórskich, polecam parafie św. Józefa na Zaciszu – zwracamy się do księdza Westfala.
  7. Msza św. codzienne o g. 18.00 - intencje mszalne w gablocie i Internecie. Intencje mszalne można zgłaszać sms tel. 667-179-107, internetowo ploty@diecezjazg.pl.
  8. Polecam waszej modlitwie tegoroczne żniwa.
  9. W przyszłą niedziele o g. 11:50 (prezentacja parafii) uroczysta msza św. dziękczynna w 10-lecie – powstania parafii. Serdecznie zapraszamy na mszę św. po mszy – agape – spotkanie przy stole na placu przy domu kultury na wspólny posiłek i ciasto. Impreza będzie trwała do g. 18:00. Prosimy panów – przynajmniej 9 w niedzielę na g. 6:00 rano na plac przy Domu Kultury – na postawienie namiotu – czeka nagroda. Instruktorem będzie nasz sołtys pan Leszek. Blachy ciasta proszę dostarczyć do g 9:00 do kuchni świetlicy wiejskiej.

Płoty, dnia 21 lipca 2024 roku