Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano 18 maja 2024

Przyjdź Duch święty.....

Dziś gromadzimy się w naszej świątyni, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, aby tak jak Apostołowie oczekiwać darów Ducha Świętego tak bardzo potrzebnych nam w realizowaniu naszego chrześcijaństwa. To oczekiwanie przeżywamy w otoczeniu zieleni, symbolu nowego życia, nie tylko na dworze ale także i w świątyni.

- przypada misyjny Dzień Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich chorych i źle się mających parafian do modlitwy w intencji naszych misjonarzy;
    - po mszy o g.10:30 nabożeństwo majowe – po nabożeństwie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
  2. W poniedziałek wg nowego kalendarz liturgicznego przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. w Płotach o g. 18:00 - o g. 17:30 nabożeństwo majowe. Dzień jutrzejszy kończy czas Wielkanocny. Kto nie był w minionym czasie u spowiedzi może jeszcze wypełnić to przykazanie do przyszłej niedzieli.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej:
    - msze św. o g. 9:00, 11:00 – komunijna, 17:00 – majowe, po majowym msza św.;
    - o g. 11:00 – pierwsza komunia dzieci (22 dzieci);
    - większość kościoła będzie zarezerwowana dla dzieci i ich rodziców, na zewnątrz będą wystawione ławki i krzesła. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej:
    - środa – g. 19:00 – nauka formacyjne i przygotowanie do spowiedzi;
    - czwartek - sprzątanie kościoła po mszy wieczornej – msza o g. 17:00 po mszy majowe;
    - piątek g. 19:00 – spowiedź dzieci i rodziców, dorosłych;
    - sobota – dekoracja kościoła.
  4. Przypominam sprawy kancelaryjne:
    - zgłaszanie ślubu - na trzy miesiące przed datą ślubu młodzi zgłaszają się w kancelarii parafialnej. Nauki w drugą i trzecią środę miesiąca po mszy św. wieczornej;
    - chrzest - dwa tygodnie przed datą chrztu dziecka - nauki w drugą sobotę miesiąca - po mszy wieczornej;
    - pogrzeb - ustalić na g.12.00 lub 13.00 i jak najszybciej powiadomić ks. proboszcza.
  5. Intencje mszalne na tablicy ogłoszeń.
  6. Bóg zapłać za: złożone ofiary.
  7. Polecam prasę katolicką Goście Niedzielnego - https://zgg.gosc.pl/zielonogórsko-gorzowski, Niedzielę.
  8. Polecam aktualne wiadomości na stronach internetowych naszej parafii: parafiaploty.pl i diecezji diecezjazg.pl.

Błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów życzę.

Płoty, dnia 19 maja 2024 roku