XXI niedziela zwykła, 25.08.2024 r.

Opublikowano 25 sierpnia 2024
  1. Wczoraj w naszej parafii sakrament małżeństwa przyjęli Wojciech Drewlo i Julia Kubicka. Nowożeńcom życzę Bożego błogosławieństwa na drogę życia.
  2. Bardzo dziękuję panu Grzegorzowi i Radkowi za prace elektryczne wykonane w tym tygodniu i zapowiedź sprawdzenia całej instalacji w kościele i na plebanii.
  3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Taca na remonty i inwestycje w parafii. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
  4. Do wtorku na terenie parafialnym jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można składać sprzęt RTV, komputery, monitory, telefony, drukarki itp. We wtorek firma to zabierze po godz. 15.00. Przez włączenie się z tą akcję możemy wspomóc polskich misjonarzy.
  5. Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej. Wg planu nie ma w naszej parafii mszy w poniedziałek, ale jutro z racji uroczystości, będzie msza dla chętnych o godz. 8.00.
  6. We wtorek po mszy wieczornej zapraszam do wspólnego sprzątania salki parafialnej, aby przygotować ją do użytku dla grup parafialnych na zbliżający się rok szkolny.
  7. W piątek po mszy zapraszam na kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie odpustu.
  8. Od pierwszego dnia mojego pobytu w parafii dostaję pytania o godziny niedzielnych mszy. W przyszłą niedzielę odbędzie się ankieta parafialna, w której każdy będzie mógł się wypowiedzieć o tym jaki by chciał układ mszy niedzielnych. Będą do wyboru dwie opcje: obecny 9.00, 10.30 i 12.00 oraz 8.00, 10.00, 12.00 jaki istniał kiedyś w parafii. Po analizie ankiety podejmę decyzję dotyczącą godzin mszy.
  9. Potrzebujemy także utworzyć w naszej parafii Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Zadania takich rad określają dokumenty kościelne. Zadaniem rady duszpasterskiej jest współodpowiedzialność za sprawy duszpasterskie parafii, a rady ekonomicznej za finanse i utrzymanie parafii i księdza oraz remonty i inwestycje. Do naszego odpustu czekam na zgłoszenia kandydatów do rad. Ogłoszenie i zaprzysiężenie składu rad odbędzie się w niedzielę 22 września na mszy o godz. 12.00.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
  11. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim dobrego tygodnia, a tym którzy udają się na wakacje – pięknego wypoczynku.

Ks. Łukasz Malec