XXII niedziela zwykła, 01.09.2024 r.

Opublikowano 1 września 2024
  1. W ubiegłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy kwotę 1347 zł. Bóg zapłać za wsparcie.
  2. Bardzo dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu salki parafialnej oraz wiaty zewnętrznej. Wywieziony został kontener 7 m3 śmieci i rzeczy, które już nie nadawały się do użytku.
  3. Dziś po Mszy Świętej ankieta parafialna dotycząca niedzielnych Mszy Świętych.
  4. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego. Są plakaty, ulotki, grafiki na parafialnym Facebooku i stronie internetowej. Serdecznie zapraszam na przygotowane wydarzenia i zachęcam do rozpropagowania naszych działań wśród wszystkich mieszkańców Płotów i Zagórza. Chcemy także zadbać o teren wokół kościoła. Osoby, które byłyby chętne do takich prac, zapraszam w środę po mszy na krótkie spotkanie.
  5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej spotkanie całej służby liturgicznej starszej i młodszej. Spotkanie jest obowiązkowe. Zapraszam także kandydatów na ministrantów młodszych i starszych.
  6. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych z Komunią Świętą. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
  7. W sobotę o godz. 9.00 dodatkowa Msza Święta dla członków Żywego Różańca, a po mszy spotkanie w salce.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.
  9. Zapisy dzieci z klas 3 szkoły podstawowej do przygotowania do I Komunii Świętej oraz uczniów z klas 7 szkoły podstawowej do przygotowania do bierzmowania, proszę dokonywać indywidualnie od wtorku do soboty (z wyjątkiem piątku) bezpośrednio po mszy wieczornej, czyli od 18.30 do 19.00. Zapisy dzieci do Komunii dokonują rodzice. Na zapisy do bierzmowania zapraszam rodziców razem z kandydatami.
  10. Potrzebujemy także utworzyć w naszej parafii Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Zadania takich rad określają dokumenty kościelne. Zadaniem rady duszpasterskiej jest współodpowiedzialność za sprawy duszpasterskie parafii, a rady ekonomicznej za finanse i utrzymanie parafii i księdza oraz remonty i inwestycje. Do naszego odpustu czekam na zgłoszenia kandydatów do rad. Ogłoszenie i zaprzysiężenie składu rad odbędzie się w niedzielę 22 września na mszy o godz. 12.00.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla dzieci.
  12. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim dobrego tygodnia.

Ks. Łukasz Malec