XXIII Niedziela Zwykła, 8.09.2024 r.

Opublikowano 8 września 2024
  1. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego. Są plakaty, ulotki, grafiki na parafialnym Facebooku i stronie internetowej. Serdecznie zapraszam na przygotowane wydarzenia i zachęcam do rozpropagowania naszych działań wśród wszystkich mieszkańców Płotów i Zagórza. Dziękuję tym osobom, które w tym tygodniu zaangażowały się w sprzątanie i pielęgnację terenu. Chcemy także w tym tygodniu zadbać o teren wokół kościoła. Zapraszamy chętnych do pracy w poniedziałek i wtorek na godz. 9.00. Nowy Sołtys chce ufundować krzyż na placu przed kościołem. Być może uda się, że zostanie on zamontowany przed odpustem.
  2. Od czwartku do soboty Triduum modlitewne przed odpustem. Zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą niedzielę msze o godz. 9.00 i 12.00 (suma odpustowa). Od 13.15 do 15.30 zapraszam wszystkich na piknik parafialny. Będą kiełbaski, bigos, popcorn, kawa, herbata, zabawy i konkurs z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Będzie DJ, który zaanimuje nasz czas, a także zaśpiewa utwory Elvisa Presleya. Panie piekące ciasta, prosimy o ich przynoszenie w niedzielę o godz. 9.00 do salki parafialnej. Prosimy, aby ciasta były niepokrojone. W razie niepogody, na facebooku i stronie internetowej pojawi się informacja o ewentualnych zmianach planów.
  4. Zapisy dzieci z klas 3 szkoły podstawowej do przygotowania do I Komunii Świętej oraz uczniów z klas 7 szkoły podstawowej do przygotowania do bierzmowania, proszę dokonywać indywidualnie jeszcze w tym tygodniu.
  5. W wyniku ankiety parafialnej, większa część osób opowiedziała się za układem mszy w niedzielę i uroczystości o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Zatem od niedzieli 22.09.2024r. wejdzie pilotażowo ten układ mszy do końca roku. Intencje zamówione na godz. 9.00 zostaną odprawione o godz. 8.00, a zamówione na 10.30 zostaną odprawione o godz. 10.00.
  6. Potrzebujemy także utworzyć w naszej parafii Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną. Zadania takich rad określają dokumenty kościelne. Zadaniem rady duszpasterskiej jest współodpowiedzialność za sprawy duszpasterskie parafii, a rady ekonomicznej za finanse i utrzymanie parafii i księdza oraz remonty i inwestycje. Do naszego odpustu czekam na zgłoszenia kandydatów do rad. Ogłoszenie i zaprzysiężenie składu rad odbędzie się w niedzielę 22 września na mszy o godz. 12.00.
  7. W pierwszą sobotę października odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Osoby chętne zapraszam do zapisów w zakrystii. Koszt będzie podany później.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla dzieci.
  9. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim dobrego tygodnia.

Ks. Łukasz Malec