XXVI Niedziela Zwykła, 29.09.2024 r.

Opublikowano 29 września 2024
  1. W minionym tygodniu przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła przyjęliśmy Szymona Dziasek, Maję Baśladyńską i Oliviera Świstowskiego. Dzieciom oraz rodzicom i chrzestnym życzymy wielu Bożych łask.
  2. W minioną niedzielę jako parafia na pomoc dla powodzian zebraliśmy kwotę 2102 zł i 10 funtów angielskich. Dziękuję za otwarte serca.
  3. W piątek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dziękuję za troskę o parafię. Będę na bieżąco informował o tym, o czym rozmawialiśmy i co chcemy zrobić w parafii.
  4. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Po konsultacjach z parafialną radą duszpasterską, w tym roku różaniec będzie od wtorku do soboty o godz. 18.30. Za prowadzenie różańca odpowiedzialne są następujące wspólnoty: wtorek – Pierwsza Róża ŻR, środa – druga Róża ŻR, czwartek – trzecia Róża ŻR, piątek – rodziny dzieci komunijnych i bierzmowanych, sobota – Parafialna Rada Duszpasterska. Różaniec w niedzielę będzie po mszy o godz. 10.00 lub 12.00. W przyszłą niedzielę po godz. 12.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po różańcu spotkanie formacyjne służby liturgicznej, w piątek odwiedziny chorych z Komunią Świętą około godz. 11.00, w sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Osoby chętne zapraszam do zapisów w zakrystii.
  6. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu. Chętnych do błogosławieństwa zwierząt zapraszam na godz. 17.00 na plac przed kościołem.
  7. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 10.00 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych, a po mszy czyli około godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  8. W dniach 4-6 października w Łagowie Lubuskim odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej, a w dniach 11-13 października w Rokitnie odbędą się rekolekcje weekendowe dla młodzieży wraz z warsztatami rozwojowymi „Akademia Dojrzewania”. Zachęcam do wyjazdu i uczestnictwa. Informacje szczegółowe i zapisy u mnie.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Łukasz Malec